سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آنلاین دیگر

https://i.pinimg.com/originals/08/a2/bf/08a2bf42aacdd55b7d00f7f61dbe2d2f.jpg

بیماری دندان منجر به زایمان زودرس می شود

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شد که بیماری لثه باعث زایمان زودرس می شود. بر اساس تحقیقات ، بیماری لثه باعث تولد زودرس می شود. زایمان زودرس به عنوان دلیلی برای بر هم خوردن تعادل هورمون بدن در برابر عفونت ایجاد شده به دلیل وجود باکتری در لثه ها که باعث بیماری در لثه می شوند ، نشان داده می شود.تولد زودرس 60 درصد مرگ و میر نوزادان را تشکیل می دهد. به همین دلیل ، لازم است از عواملی که باعث تولد زودرس می شوند خودداری کنید ، اگر عفونت لثه دارید و در حال حاضر باردار هستید ، درمان لثه با تأیید پزشک شما را از این خطر نجات می دهد.

 

اگرچه مشخص شده است که سلامت دهان و دندان زنان در دوران بارداری بر روی دندانپزشکی تأثیر منفی می گذارد ، اما تحقیقات نشان داده است که ارتباطی بین تولد زودرس و بیماری های لثه وجود دارد. دانشمندان هشدار می دهند که از آنجا که از هر 3 زن در معرض خطر زایمان زودرس یکی از آنها با باکتری های بیماری لثه در دهان و مایعات آمنیوتیک روبرو می شود ، ممکن است ارتباطی بین آنها وجود داشته باشد و از آنجا که مایع آمنیوتیک مایعی است که در اطراف نوزاد متولد نشده ، هر چیزی که بر این مایع تأثیر بگذارد هم کودک ا و هم برای مادر مضر است. در این حالت ، بیماری لثه خطر بزرگی را به همراه دارد. از آنجا که این یک واقعیت شناخته شده است که تغییرات هورمون در دوران بارداری بر سلامت دهان و دندان اکثر زنان تأثیر می گذارد ، دندانپزشکان اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهند و توصیه های مراقبت را ارائه می دهند. "در حالی که برخی از زنان از لثه به راحتی خونریزی می کنند ، مشاهده شد که این بیماری در بیماران مبتلا به لثه سریعتر پیشرفت می کند. همچنین ، برخی از خانم ها کمتر مراقب دندان های خود در دوران بارداری هستند که می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

توصیه هایی به مادران باردار علاقه مند به بهداشت دندان در مورد چگونگی محافظت از سلامت دهان و دندان خود در دوران بارداری:

 

3-6 ماه بهترین زمان برای درمان های دندانپزشکی و پاکسازی معمول تارتار برای زنان باردار است. اگر مشکلی باعث درد یا ناراحتی شود ، متخصص زنان و دندانپزشک و مادران باردار باید برای از بین بردن درد ، درمان را با هم برنامه ریزی کنند. با این حال ، انجام اقدامات غیر اورژانسی در دوران بارداری ترجیح داده نمی شود. قبل از برنامه ریزی بارداری ، یک متخصص زنان و زایمان باید با یک متخصص زنان مشورت و برنامه ریزی شود و همچنین مادر باید برای حل مشکلات مربوط به دندان ها و لثه های مشکل دار  به دندانپزشک مراجعه کند و همچنین معاینات رادیولوژیک انجام دهد تا دندان هایی را شناسایی کند که ممکن است مشکل ایجاد کنند و اقدامات احتیاطی قبل از آن انجام شود به این ترتیب می توانید از نظر بهداشت دندان یک دوره بارداری روان و بدون استرس داشته باشید.

 

 در دوران بارداری به دلیل افزایش ناگهانی سطح هورمون ها ، دهان ما مستعد التهاب لثه است. اگر باقیمانده های غذا در لثه ها به طور کامل تمیز نشوند ، ورم لثه (قرمز ، متورم ، خونریزی لثه) به راحتی ایجاد می شود. طبق تحقیقات انجام شده ، زنان باردار مبتلا به اختلالات جدی لثه در معرض خطر تولد زودرس و نوزادانی با وزن کم هستند. با مسواک زدن صحیح و موثر دندان ها و استفاده از نخ دندان می توان اطمینان حاصل کرد که این اتفاق اصلا رخ نمی دهد.

 

محیط اسیدی در دهان می تواند باعث فرسایش و حساسیت دندان ها در خانم های بارداری شود که معمولاً صبح تهوع و استفراغ مکرر دارند. برای جلوگیری از این امر توصیه می شود دهان شویه یا حداقل به طور مکرر دهان را با آب بشویید. خلاص شدن از شر این مسواک زدن با مسواک زدن موثر و صحیح امکان پذیر است ، اما مسواک زدن در این زمان باعث ایجاد سایش در سطح مینا می شود ، زیرا اسیدیته محیط دهان دقیقاً پس از استفراغ به حداکثر می رسد. اگر خانم باردار از مسواک زدن مداوم خود حالت تهوع داشته باشد ، حتی شستشوی اسید از دهان خود با شستشو با آب مفید است.

 

تومورهای خوش خیم لثه که در زنان باردار اتفاق می افتد اندکی پس از پایان بارداری از بین می روند.

در طی این فرآیند ، تغذیه مناسب ، به ویژه مصرف مقدار زیادی ویتامین C و ویتامین B12 ، محیط دهان را قوی و سالم می کند. از طرف دیگر ، تمیز کردن تارتار توسط دندانپزشک انجام می شود و از ایجاد التهاب لثه جلوگیری می کند و هم احتمال تومورهای لثه و پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

 https://i2.wp.com/www.medicalnewsbulletin.com/wp-content/uploads/2018/01/premature-birth-min.jpg?fit=696%2C461&ssl=1

"اگر باردار هستید ، سلامت دهان و دندان بسیار مهم است. مراقبت روزانه از دهان و دندان نباید قطع شود. "

 

"شما باید دندان های خود را با خمیر دندانهای حاوی فلوراید مسواک بزنید ، مصرف غذاهای شیرین را کاهش دهید و تا آنجا که ممکن است به دندانپزشکان مراجعه کنید."

 

"مسواک زدن به مدت دو دقیقه و تمیز کردن تمام سطوح بسیار مهم است. همچنین مهم است که بین روز دندان های خود را با مسواک یا نخ دندان در محل کار تمیز کنید. "

 

"بهداشت دهان و دندان نه تنها برای شما ، بلکه برای کودک شما نیز مفید است."